Foto: pixabay.com

Sezon w turystyce zawsze oznacza zwiększone koszty wypraw. Jak sytuacja wygląda po sezonie? Gdzie najlepiej pojechać aby skorzystać z lepszych cen? Czy niesie to za sobą ryzyko pogodowe? Sprawdź sam!

Foto: pixabay.com

Paryż

Kraj zakochanych. Piękne miejsce choć faktycznie w sezonie niezwykle oblegane. Dobrym przykładem jest wieża Eifell’a, do której w sezonie musimy czekać w kolejce zajmującej około 3,5 godziny. Chcecie zwiedzać Paryż spokojnie? Wybierzcie ofertę po sezonie!

Foto: pixabay.com

Rzym, Mediolan, Neapol

Problemy z noclegiem w Rzymie, Mediolanie czy też w Neapolu to norma. W trakcie sezonu w wielu topowych miejscowościach trudno dostać tani i dobry nocleg. Albo wybieramy opcję bardzo drogą w centrum, lub też opcję taniego wynajmu z długim czasem dojazdu. Problem znika kiedy wybierzemy się tam poza sezonem.

Foto: pixabay.com

Nowy Jork

Miasto które można powiedzieć iż sezon ma przez cały rok. To prawda, pomimo tego w jesiennej czy zimowej aurze możemy wybrać się tam nawet za połowę ceny. Przykład? Loty do Nowego Jorku na 7 dni + hotel kosztują zaledwie 2500zł!

Foto: pixabay.com

Barcelona

Kolejne idealne miejsce do wyboru na późną jesień lub wczesną wiosnę. Ceny w tych terminach są po prostu mniejsze zaczynając już od samych lotów, przechodząc poprzez tanie i dobrze usytuowane noclegi. Pogoda jest różna choć Hiszpania słynie i tak z bardzo pięknych widoków i spokojnych dni względem pogody i temperatury.

Foto: pixabay.com

Larnaca

Cypryjska miejscowość często przewija się przez oferty biur podróży i nie tylko. Faktycznie jest to świetne miejsce, choć w sezonie może być kłopotliwe ze względu na duże zainteresowanie i tłumy, które mogą przeszkadzać. Jeśli chcemy jednak cieszyć się słońcem i prawie pustymi plażami to listopad jest najlepszym miesiącem.

Advertisement