Foto: Ioannina / Vikos Gorge / H Kakarouhas

Już teraz brakuje Ci słońca i ciepłej temperatury za dnia? W takim razie przemyśl tanie lokalizacje w Grecji i ciesz się dostępem do słońca cały dzień!

Foto: Y Skoulas / GNTO

Chania

Dlaczego akurat Chania? Z bardzo prostego powodu. Lato na Krecie jest zawsze bardzo rozkoszne szczególnie w tych rejonach Grecji. Dlatego też jeśli liczymy najbardziej na temperatury, możliwość skorzystania z uroków wody to Chania jest idealnym miejscem dla nas.

Foto: Y Skoulas / GNTO

Nauplion

Podróżując we dwójkę jest to miejsce idealne dla nas. Jest to także świetna opcja dla osób interesujących się historią albowiem to właśnie Nauplion stał się pierwszą stolicą odrodzonego Państwa greckiego w latach 1823–1834.

Foto: GFilippini / GNTO

Janina

Miejscowość położona w rejonach górskich jednak ze wzgłędu na swój klimat i temperatury panujące tu w jesieni nadal jest to miejsce godne naszego polecenia. Janina to piękne i spokojne miasto, dlatego też jeśli szukamy spokojnego miejsca na wypoczynek to jest to idealna propozycja dla nas.

Foto: Y Skoulas / GNTO

Jezioro Plastira

Jeśli klimat jesienny w Grecji nam nie przeszkadza to jak najbardziej jest to miejsce godne wyboru. Plastira to otoczenie wielu sztucznych jezior, które w połączeniu z lekkim klimatem jesiennym i całkiem znośnymi temperaturami daje nam połączenie natury z długimi wyprawami, które są nam pisane w tym miejscu.

Foto: EFili / GNTO

Monemvasia

Miasto twierdza pad nazwą Monemvasia to powrót do pięknych lat w których Grecja była potęgą w swoim regionie. Miasto ma masę zabytków z XX wieku a także poprzednich wieków. Kręte uliczki, klasztory, stara architektura. Wszystko to w jednym, bardzo niepozornym miasteczku greckim.

Advertisement