Foto: Happiness Mode

Cypr to malownicza wyspa która w przeciągu całego roku ma nam do zaoferowania niezwykle wiele. Zarówno Limasol, Larnaca a także inne lokalizacje to miejsca w które warto jest się udać właśnie w jesiennej porze.

Foto: Happiness Mode

Temperatura

Wylatując w okolicach października czy nawet listopada z Polski mamy szansę znów powrócić do temperatur rzędu 21 stopni. Cypr to wyspa bardzo ciepła, dlatego również w okresie kiedy u nas panuje siarczysty mróz, tutaj jest mocno na plusie.

Foto: Happiness Mode

Zabytki i architektura

Jeśli jesteśmy fanami architektury i zabytków to Cypr jest także dla nas. Ta niewielka wyspa oferuje nam temperatury dzięki którym będziemy mogli spacerować całymi dniami. Dzięki temu będziemy mogli poznawać lokalną kulturę a także relikwie i tawerny, które są do naszej dyspozycji cały czas.

Foto: Happiness Mode

Przygoda kulinarna

Jako iż Cypr jest wyspą trzeba brać pod uwagę kompletnie inne preferencje żywieniowe. Temperatura powoduje iż Cypr ma kompletnie inne, bardziej lekkie rozwiązania kulinarne. Jeśli weźmiemy w naszym hotelu także i śniadania to przekonamy się o tym doskonale. Na stole będą wędrować skromne porcje żywieniowe, ponieważ Cypryjczycy jak nikt inny nie lubią marnować jedzenia. Godne pochwały!

Foto: Happiness Mode

Grecja i Rzym w oku historii

Cypr ma po sobie wiele pozostałości w postaci ruin miast grecko-rzymskich. Jest to bardzo ciekawa lekcja historii, która może nam ukazywać na żywo miejsca które do tej pory mogliśmy oglądać jedynie w telewizji. Jeśli jesteśmy fanami takich miejsc to jest to dla nas idealne miejsce na ziemi.

Foto: Happiness Mode

Cypr na wypoczynek i na aktywny tryb życia

Dobra pogoda i przyjemne temperatury sprawdzą się zarówno wśród osób które chcą spędzać czas na plażach lub w restauracjach, ale także wśród osób które liczą na aktywny tryb dnia. Dużo chodzenia, wiele miejsc do zwiedzania a także uprawiania sportów pomoże nam świetnie spędzić ten czas.

Advertisement