Grecja to jeden z najbardziej popularnych kierunków uwielbianych przez Polaków. Dlaczego akurat Grecja? Dziś wymienimy najważniejsze aspekty wyjazdów właśnie do tego kraju!

Foto: Pixabay.com

Zabytki

To one przyciągają nas najbardziej do Grecji. Wielu z nas chciałoby przypomnieć sobie mityczne czasy i zobaczyć zabytki dostępne aż po dzień dzisiejszy. Grecja to zdecydowanie kraj zabytków czego dowodem są piękne Ateny do których Polacy wybierają się bardzo chętnie!

Foto: Pixabay.com

Ceny

Ceny jakie panują w Grecji to dla Polaków często podstawowy aspekt. Dzięki temu to właśnie Grecja jest chętnie wybierana. Loty z Warszawy w momencie kiedy nie ma sezonu potrafią kosztować zaledwie 78zł! Jeśli chodzi o koszty noclegu i wyżywienia to nawet płatności w Euro nie są w stanie zniechęcić nas do lotów do Grecji!

Foto: Pixabay.com

Greckie napoje bogów

Któż ich nie lubi? Grecja słynie ze świetnych piw i win. Nie trzeba ich daleko szukać ponieważ lokalne przysmaki są dostępne na każdym kroku. Dzięki temu będziemy mogli jeszcze bardziej cieszyć się naszym wypoczynkiem.

Foto: Pixabay.com

Klimat

Grecja to kraj wysokich temperatur a także dużego dostępu do słońca. Dzięki temu możemy zwiedzać plaże a także zabytki przez większość dnia. Wszystko to w bardzo skąpym ubraniu, które pozwoli delektować się ciepłem nawet wtedy, kiedy w naszym kraju jest już zimno.

Foto: Pixabay.com

Architektura

Architektura Grecka nie ma sobie równych i to wiadomo nie od dziś. Przykładem na to są stare budynki które zdobią największe greckie miasta. Jak widać ludność nie bez powodu nie chce od nich odchodzić. Mają one swój jedyny, niepowtarzalny klimat!

Prev post

Advertisement