Foto: CPK

Polska turystyka od dawna jest bardzo poruszona tematem budowy CPK. Wokół tego tematu jest wiele zadowolenia, bardzo dobrych chęci jak i dużo wątpliwości i problemów związanych z budową jak i jej konkretnymi etapami. Na jakim etapie stoi budowa CPK pod koniec 2019 roku?

Od dawna bardzo szumnie mówiło się o powstaniu największego w Polsce portu lotniczego jeszcze w 2027 roku. Póki co budowa jak i cały proces jej rozplanowania idzie w tak wolnym tempie iż chyba mało kto optymistycznie nadal przyjmuje rok 2027.

Niestety ale eksperci nie pozostawiają wątpliwości. Tak ambitny projekt w branży lotniczej nie będzie w stanie być zrealizowany w momencie, kiedy jego budowa się finalnie nie rozczepiała. Z drugiej strony możemy jednak widywać deklaracje i zapowiedzi polityków jakoby rok 2027 był jak najbardziej w zasięgu.

Sam LOT komentuje sprawę w sposób jasno twierdzący iż nigdy rok 2027 nie był finalnym w omawianej inwestycji. Wydaje się to być oczywiste biorąc pod uwagę fakt iż mówimy o największym dotąd przedsięwzięciu.

Advertisement