W Islandii turystyka mocno kwitnie. Na tyle mocno iż władze kraju musiały wprowadzić nowe szlaki pozwalające na zwiększenie atrakcyjności pozostałych terenów wyspy a także rozłożenie dużego zainteresowania wśród turystów. Jak nazywa się nowy szlak i co oferuje?

Nowo powstający Arctic Coast Way ma być jeszcze atrakcyjniejszą alternatywą od aktualnego na całym świecie Golden Circle. Jak wiadomo turyści z całego świata przybywają tłumnie w to miejsce, co skłoniło władze Islandii do rzeczywistych działań.

Foto: Arctic Coast Way

Nowe trasy mają nie tyle wspierać stare co je zastępować. Golden Circle od dawna jest bardzo mocno przesiąknięte turystami, dlatego też Arctic Coast Way ma być jeszcze atrakcyjniejszym miejscem, które pozwoli nam eksplorować drugą część wyspy. Co znajdziemy na Arctic Coast Way?

Jak informują władze do naszej dyspozycji będą przepiękne widoki z ostrymi klifami a także pustynne połacie dziewiczej ziemi, które pozwolą nam na obserwowanie wielorybów, które udają się właśnie w te miejsca. Do tego możliwość oglądania fok i maskonurów a także przesympatycznych tubylców którzy zawsze będą służyć nam pomocą.

Advertisement