Foto: Milosz Maslanka / Shutterstock

O jakiej trasie mowa? Oczywiście o połączeniu lotniczym Warszawa – Lublin. Jedno z najbardziej wyczekiwanych w Polsce wschodniej połączeń okazało się celnym strzałem. Już teraz LOT musi zwiększyć częstotliwość swoich lotów!

Pomimo trasy lotu wynoszącej zaledwie 180 km połączenie to cieszy się wielkim zainteresowaniem. Pasażerowie stawiają na wyloty z Lublina, aby szybko dostać się do Warszawy, aby móc dostać się do innych Państwa z lotniska Chopina. Już teraz LOT planuje aby połączenie funkcjonowało od dwóch do trzech razy dziennie. Aktualnie z Lublina do Warszawy polecimy wyłącznie raz dziennie.

Warto przypomnieć iż połączenie Warszawa – Lublin zostało uruchomione zaledwie rok temu we wrześniu. Jest to najkrótsza propozycja lotu w ofercie spółki LOT. Początkowo trasa miała zapełnić lukę w kontekście trwających prac zarówno drogowych jak i kolejowych w tym czasie.

Z biegiem czasu pomimo oddawania kolejnych etapów dróg ekspresowych na drodze Lublin Warszawa, połączenie nie tylko utrzymało swoje statystyki, ale także zwiększyło je w dużym stopniu.

Dzięki temu LOT już teraz pracuje nad zwiększeniem liczby połączeń do Lublina w ciągu każdego dnia swojej pracy.

Poniżej statystyki wszystkich Polskich połączeń wykonywanych przez LOT:

Advertisement