Foto: World Monuments Found

Znana na całym świecie Organizacja World Monuments Fund podała dziś do wiadomości 25 miejsc które zachwycają swoją architekturą a które mogą zniknąć w najbliższym czasie. Jeśli zależy nam na obejrzeniu tych miejsc to powinniśmy sprawdzić je jak najszybciej!

Foto: pixabay.com

Katedra Notre Dame

Jeden z największych i najbardziej znanych zabytków jak wiadomo w tym roku strawił w dużej części pożar. Pomimo ciągłej odbudowy tego miejsca a także zaplanowania zakończenia prac do 2024 wkrada się wiele bardzo nieciekawych pomysłów. Katedra którą znamy do dziś może zmienić kompletnie swoje oblicze.

Foto: pixabay.com

Dolina Inków w Peru

Słynna Dolina Inków czyli Machu Picchu to miejsce znane i cenione przez wielu ludzi na całym świecie. Problem tego miasteczka tworzy lotnisko które buduje się nieopodal. Przybywa coraz więcej alarmujących sygnałów jakoby nowe lotnisko mogło destrukcyjnie wpłynąć na samo miasteczko.

Foto: nowezyciepabianic.pl

Mauzoleum Kindlerów w Pabianicach

Co ciekawe na liście mamy także i Polski akcent. Niestety nie ma z czego się cieszyć, ponieważ jest on także zagrożony. Problemem Mauzoleum były środki a właściwie ich brak. Na całe szczęście kiedy tylko sprawa została nagłośniona, ów środki znalazły się i bardzo możliwe, że Mauzoleum zostanie odratowane i zniknie z tego zestawienia.

Foto: pixabay.com

Turystyka także zagrożona w innych krajach

Zestawienie łączy w sobie 25 pozycji z całego świata. Każde z nich jest wyjątkowe i unikalne, dlatego też raport został stworzony jeszcze w momencie, kiedy możemy zmienić nasz wpływ i pozytywnie załatwić każdą ze spraw. Czy turystyka w tych miejscach będzie niezagrożona? To pokaże czas.

Advertisement