Foto: Khanthachai C / Shutterstock

Miejsca wymienione poniżej to zbiór propozycji od znanego dziennika Lonley Planet, który zajmuje się miejscami turystycznymi. W tym zestawieniu znalazły się więc kraje/miejsca które aktualnie najlepiej podążają za zmianami a także potrzebami turystów. Gdzie warto jechać w 2020 roku?

Foto: pixabay.com

Bhutan

Pierwsze miejsce zgarnia egzotyczny Bhutan. Jest to faktycznie bardzo wyjątkowe miejsce na mapie turystycznej. Co oferuje nam Bhutan? Między innymi przepiękny krajobraz Himalajów, dziewicze lasy, tradycyjne wioski, i zapierające dech w piersiach klasztory.

Foto: nationaltrail.co.uk

Anglia

Z pewnością wielu z Was będzie zaskoczonych tym krajem w zestawieniu. Nie zmienia to jednak faktu iż faktycznie Anglia dzięki takim miejscom jak England Coast Path staje się coraz chętniej wybieranym krajem do eksplorowania. Jeśli lubimy tereny zielone i długie spacery to Anglia jest krajem zdecydowanie zbliżonym do naszych potrzeb i oczekiwań.

Foto: Pixabay.com

Macedonia Północna

Takich miejsc potrzebujemy w naszym rankingu! Macedonia Północna ma nam wiele do zaoferowania. Jest to kraj na tyle egzotyczny iż każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Macedonia słynie z gastronomii, starożytnych tradycji i natury, dlatego też fani kulturowi znajdą tutaj dla siebie specjalne miejsce.

Foto: pixabay.com

Aruba

Karaibska wyspa jest znana z nazwy zaledwie nielicznym. Podejście do turystyki w tym miejscu zostało jednak docenione przez Lost Planet, dlatego też znajduje się w tym zestawieniu. Jeśli poszukujemy czegoś rzadkiego i ekskluzywnego to ta wyspa jest zdecydowanie miejscem odpowiednim dla nas.

Foto: bbc.co.uk

Mało kto wie czym jest Eswatini. Nic dziwnego. Państwo to powstało niedawno. Wcześniej było dość dobrze znane na mapie turystycznej jako Suazi, które cieszyło się wielkim zainteresowaniem turystycznym i bardzo dobrymi opiniami. Dziś jest bardzo podobnie, ponieważ jest to nadal atrakcyjna lokalizacja.

Eswatini

Foto: pixabay.com

Kostaryka

Tego państwa nie trzeba przedstawiać nikomu. Wielkie bogactwo kulturowe a także masa terenów zielonych do eksplorowania sprawia iż nie można nudzić się w Kostaryce.

Advertisement