Nowoczesne sztuczki WD-40, które są naprawdę przydatne

33143
- Reklama -

Czy wiesz, że WD-40 (Water Displacement, 40th formula) ma o wiele więcej zastosowań niż tylko naprawianie skrzypiących zawiasów, zapobieganie rdzy i wypieranie wilgoci?

Choć substancja ta jest popularna jako powszechnie występująca w amerykańskich gospodarstwach domowych, jej wszechstronność jest wciąż nieznana niektórym osobom. WD-40 został stworzony w 1953 roku, aby zapobiec rdzewieniu i korozji pocisków. Potem jednak okazało się, że działa jako jedno z najbardziej przydatnych narzędzi w domowym arsenale konserwacji.

Źródło: Pinterest / Instagram / Twitter / Twitter / Pinterest / Twitter

Niezależnie od tego, czy szukasz odpychania owadów i karaluchów, usuwania trudnych śladów po zaciekach, czyszczenia muszli klozetowej czy wycierania plam po herbacie, WD-40 przychodzi Ci na ratunek.

Cóż, na tym zastosowania się nie kończą. Substancja ta jest również doskonała do zdejmowania zakleszczonego pierścienia, zabezpieczania butów przed zimą, czyszczenia tablic rejestracyjnych, luzowania zamków błyskawicznych, utrzymywania wiewiórek z dala od karmnika dla ptaków i wielu innych zastosowań.

Chociaż handymeni i mechanicy głównie używają tej substancji, działa ona również idealnie dla Ciebie; jeśli nie chcesz ton produktów na swojej półce do sprzątania.

Więc, jeśli masz WD-40 leżące w garażu, oto 40 niesamowitych sposobów, jak można go używać.

Kontynuuj czytanie na następnej stronie!

- Advertisement -

- Advertisement -