Halloween już niebawem, dlatego też szykujemy specjalny wpis turystyczny z tej okazji. Dziś porozmawiamy o lokalizacjach które wywołują gęsią skórkę na naszym ciele. Znacie te miejsca? Udalibyście się tam? Sprawdźcie sami!

Foto: CharlitoCZ / Shutterstock

Targ białej i czarnej magii

Takich miejsc na całym świecie jest zaledwie garstka. Nie zmienia to faktu iż możemy tam kupić wszystko, czego nam potrzeba. Od szczęścia dla siebie po pecha dla bliskich czy znajomych. Ktoś reflektuję? Jeśli tak to musi się udać do Meksyku ponieważ tam taki targ jest nadal otwarty w 21 wieku!

Foto: HildaWeges Photography / Shutterstock

Poveglia, Włochy

Miano najbardziej nawiedzonej włoskiej wyspy Poveglia dostała już w latach 30-tych, kiedy to stanowiła miejsce opieki nad osobami chorymi psychicznie. Jeszcze wcześniej wyspa stanowiła przylądek pomocy dla chorych na dżumę. Dziś jest to miejsce jedynie dla turystów lubiących eksplorować stare i opuszczone budynki. Reflektujecie?

Foto: flocu / Shutterstock

Podwórko zabawek, Ukraina

Kolejne wyjątkowe miejsce które swoim klimatem może przyprawić nas o mocniejszy puls. Tytułowe podwórko zabawek na Ukrainie to miejsce mieszczące się w sercu Lwowa. Dokładnie przy ulicy Kniazia Lwa 3. Zabawki otaczają tam całą kamienicę i robią na prawdę mocne wrażenie.

Foto: Grisha Bruev / Shutterstock

Popularna już Kaplica Czaszek mieści się w Czechach. Jest to największa tego typu kaplica, która mieści szkielety ponda 70 tysięcy osób chorych na dżumę. Dziś pozostał jedynie po nich taki ślad, który ubogaca jedną z najbardziej znanych kaplic w Czechach. Kaplica jest do znalezienia w miejscowości o nazwie Kutna Hora.

Foto: Grisha Bruev / Shutterstock

Czarnobyl i Prypeć, Ukraina

Miejsce o którym nie trzeba mówić a które każdy zna. Czarnobyl to najbardziej znana lokalizacja rodem z horroru, dlatego też nie mogliśmy jej ominąć. Dajemy ją jednak na końcu ze względu na bardzo dużą dostępność informacji a także pełną znajomość tematu większości z Was.

Advertisement