Foto: Borka Kiss / Shutterstock

Bardziej oczekiwanej informacji w Polsce w branży turystycznej nie było od wielu lat! Polska od 11 listopada dołączy do strefy bezwizowej w Stanach Zjednoczonych! Piękna symbolika wprost na nasze Święto Niepodległości!

W dniu dzisiejszym Pezydent Duda wraz z Georgette Mosbacher podpisali niezwykle ważny dokument dotyczący spełnienia warunków a także terminu oficjalnego dołączenia do ruchu bezwizowego na terenie Stanów Zjednoczonych. Wydarzenie to jest bez wątpienia bezprecedensowe, jednak czy dla wszystkich Polaków oznacza to same plusy?

Zniesienie wiz w Polsce to nie tylko zniesienie opłat za wizy, które jak wielu ludzi uważało były zbyt drogie. Na samym końcu jest to w praktyce możliwość wybrania się do USA większej ilości osób. Czy jednak rozwiązanie to nie ma mankamentów?

Niestety ma. Warto wziąć pod uwagę iż do tej pory Polacy mogli się przemieszczać do USA nawet na 6 miesięcy. Po aktualnych zmianach maksymalny okres turystycznego przebywania na terenie USA zmniejszy się jednak do 3 miesięcy. Oznacza to iż przywilej wielu Polaków zostanie pomniejszony o miesiące, które dla wielu z nich mogą być kluczowe w wypadku wyjazdów do Stanów Zjednoczonych.

Advertisement