Foto: View Apart / Shutterstock

Kraj który robi furorę względem swoich dróg, architektury a także rejonów górskich. Zero długu publicznego a także współczynnik dwóch i pół turysty, który przypada na jednego mieszkańca. Myśleliście że nie da się tak dobrze prosperować w 2019 roku? Spójrzcie więc na San Marino.

Mówimy tutaj o kraju który może nie odznacza się wielkimi sukcesami na arenie krajowej, jednak w gruncie rzeczy jest sam dla siebie idealnym gospodarzem, który rozumie problemy swoje a także mieszkańców, skutkiem czego stara się gospodarzyć jak najlepiej.

Co więcej kraj dla osób lubiących turystykę ma do zaoferowania wiele. Nie bez powodu muzea a także restauracje wypełnione są po brzegi. To właśnie w tym kraju królowały zaawansowane miejsca tortur, które dziś przerodziły się w wielkie muzea. Dodatkowo jest to kraj słynący z bardzo kiepskiej pogody, jednak bardzo dobrego humoru i świetnego jedzenia.

San Marino pomimo nie dołączenia do tej pory do Unii Europejskiej radzi sobie bardzo dobrze. Pewnie dlatego jest także obiektem westchnień dla Polaków, którzy są także za wyjściem naszego kraju z UE. San Marino dla przypomnienia jest jedną z najstarszych republik świata, co daje jej swojego rodzaju przewagę.

Czy warto odwiedzić San Marino? Patrząc na koszty, możliwości turystyczne, piękne górskie pejzaże a także dobre nastroje na miejscu, zdecydowanie tak!

Advertisement