Foto: Roman Babakin / Shutterstock

Pomysły jakie oferowane są nam na święta Bożego Narodzenia są niezliczone na całym świecie. Możemy przykładowo spędzić Wigilię w domu z piernika, zobaczyć zawody mikołajów surferów czy też przeżyć święta w najmniejszym Państwie świata. Każde z tych miejsc i form oczaruje nas swoim klimatem. Sprawdźcie co jeszcze jest przygotowane dla turystów na całym świecie!

Wioska Św. Mikołaja, Rovaniemi, Finlandia

Foto: Roman Babakin / Shutterstock

Jedno z najbardziej klimatycznych miejsc w święta Bożego Narodzenia. Nie mogło być inaczej, wszakże jest to miejsce w którym stacjonuje Święty Mikołaj. Dowodem na to jest piękna chata, którą mamy okazję oglądać właśnie w tym mieście. Możemy ją zwiedzić nie tylko zewnątrz, ale także i wewnątrz. Oczywiście w odpowiednio ustalonych datach i godzinach! Na całe szczęście kiedy są święta i Mikołaj jest w trasie, chatka jest do naszej dyspozycji!

Pasterka z góralami na Wiktorówkach

Jeśli ktoś nie był w Wiktorówce na święta musi zobaczyć powyższy film. Bardzo trudno osiągnąć zarazem lepszy efekt klimatu świątecznego, niż ma to miejsce w naszych Polskich górach. Mamy piękne tradycje z których warto jest korzystać szczególnie, kiedy mamy do nich tak blisko!

Nowy Jork i święta rodem z filmu

Jeśli jesteśmy fanami świątecznych produkcji z USA to jak najbardziej warto sprawdzić Nowy Jork i jego świąteczny klimat. Gorączka jaka ma miejsce w Nowym Jorku z pewnością udzieli się nam tak samo, jak jego mieszkańcom. Dodatkowo będziemy w stanie iść śladami choćby Kevina, który pozostał w filmowej produkcji sam w Nowym Jorku!

Foto: lazyllama / Shutterstock

Betlejem i Jerozolima

Foto: Shujaa_777 / Shutterstock

Miejsca w których wszystko się zaczęło… Jest to wyjątkowe miejsce dla osób wierzących i które chcą poznać miejsca dla nich niezwykle istotne z punktu widzenia wiary. Wyprawa do Betlejem i Jerozolimy jest możliwa także w trakcie świąt. Właśnie wtedy możemy liczyć na pełne przepełnienie turystyczne w tych lokalizacjach. Każdy kto wraca z ziemi świętej ma okazję potwierdzić jak wyjątkowa to była wyprawa.

Pasterka z papieżem w Watykanie

Foto: G.Evgenij / Shutterstock

Będąc już w klimacie duchowym zdecydowanie warto nawiązać do największej na świecie Pasterki. Ta odbywa się co roku razem z Papieżem. Co roku głowa kościoła prowadzi pasterkę w słynnej bazylice. Do pasterki możemy dołączyć już o godzinie 21:30 dnia 24 grudnia. Jeśli jednak liczymy na wejściówki, musimy zadbać o nie wcześniej. Na całe szczęście można je rezerwować bezpłatnie na stronie Prefektury Apostolskiej.

Advertisement