Foto: Georgios Tsichlis / Shutterstock.com

Kreta to bez wątpienia jeden z topowych kierunków jeśli chodzi o wybory Polaków. Dlaczego wybierają oni właśnie grecką wyspę? Dziś omówimy ten temat i wyjaśnimy 5 najważniejszych powodów!

Foto: Mariia Kamenska / Shutterstock.com

Bajeczna temperatura

Nie ma wątpliwości co do tego że to właśnie temperatura jest jednym z czynników które wpływają na atrakcyjność Krety zarówno w okresie jesiennym jak i zimowym. W tym czasie możemy korzystać z temperatur około 23 do 26 stopni, natomiast wieczorem zejdzie ona jedynie poniżej 20 stopni.

Foto: Oleg Voronische / Shutterstock.com

Bardzo niskie ceny poza sezonem

Nie ma wątpliwości co do tego że Kreta jest tanią wyspą. Szczególnie jeśli na swój wypoczynek wybieramy się dopiero w okresie jesiennym a także i w zimie. Wtedy możemy liczyć na jeszcze lepsze ceny zarówno w kwestii lotów jak i naszego zakwaterowania.

Foto: pixabay.com

Wypoczynek i agroturystyka

Jeśli szukamy miejsc które dadzą nam dużo spokoju a także pozwolą na swobodne i relaksujące eksplorowanie miejsc wokół to Kreta również jak najbardziej sprawdzi się w praktyce. Jest to miejsce oferujące nam wiele ciekawych form wypoczynku dopasowanych do ludzi w różnym wieku!

Foto: krivinis / Shutterstock.com

Kultura i kuchnia

Grecja słynie ze swojej bogatej kuchni. Inspiracje i smaki są dostępne na każdym kroku, dlatego też nie ma problemy z tym, aby posmakować lokalnych przysmaków. Zrobią one na nas bez wątpienia duże wrażenie.

Foto: pixabay.com

Rozrywka

Jeśli szukamy miejsc rozrywkowych to także będzie to idealna propozycja dla nas. Kreta to możliwość korzystania z wielu sportów, form lokomocji a także uroków barów i okolicznych miejsc, które świetnie sprawdzają się jako wieczorki zapoznawcze i możliwość wspólnego biesiadowania z okoliczną ludnością.

Advertisement