Pilot Chińskich linii Guilin z pewnością popamięta ten wieczór. Jedna z pasażerek poprosiła przed lotem pilota o zdjęcie w kokpicie. Pilot nie był w stanie oprzeć się urokowi kobiety, dlatego też zgodził się na prośbę. Dziś nie pracuje już w swoich liniach.

W Chinach wiele zachowań nie ma takiego przyzwolenia jak w Europie. Przykładem jest to zdjęcie, na którym obywatelka Chin uśmiecha się i pozuje w kokpicie pilota jednego z samolotów pasażerskich.

Zdjęcie opublikowane na chińskim portalu społecznościowym Weibo bardzo szybko rozprzestrzeniło się po internecie. Doszła do tego bardzo duża fala niezadowolenia osób, które gorąco komentowały owe zdjęcie. Nie trzeba było więc długo czekać na jakiekolwiek reakcje linii lotniczych, do których należał samolot.

 – Stosujemy politykę zero tolerancji dla wszelkich nieprofesjonalnych i niewłaściwych działań, które mogłyby zagrozić bezpieczeństwu lotniczemu

W takich słowach na szybko skomentowały linie Guilin całe zajście. Warto tutaj nadmienić iż aktualizacja przepisów z 11 września 2001 roku zakazuje permanentnie na udział w kokpicie innych osób niż załoga danego samolotu.

Advertisement