Foto: Chios / G. Filippini, GNTO

Foto: Ikaria / D. Rozaki, GNTO

Ikaria

Wyspa Ikaria zapewne niewiele nam mówi z pozoru. Jej nazwa nie jest jednak przypadkowa. Niektórzy mogą ją łączyć ze słynną przypowieścią o Dedalu i Ikarze. Jest to w pełni zasłużone ponieważ to właśnie na ten wyspie miały miejsce wspomniane wydarzenia. Oprócz tego jest to świetna baza turystyczna, która zaoferuje nam wiele atrakcji wokół.

Foto: Limnos, Myrina / K. Vergas, GNTO

Limnos

Wyspa Hefajstosa (boga ognia, kowali i opiekuna rękodzielników) to idealne miejsce na nasz wypoczynek. Miasto a także towarzyszący mu port to idealne miejsce na spacery i eksplorowanie. Wokół mamy także dużą ilość zieleni i obszary wulkaniczne, które także mogą nas zainteresować.

Foto: Lesvos, Skala Kalonis / D. Rozaki, GNTO

Lesbos

Jak każda wyspa Lesbos ma także swoją historię i opiekunkę. Tym razem jest to miejsce narodzin Safony, która była największą poetką starożytnej Grecji. Lesbos kusi swoim miastem a właściwie jego architekturą. Jest to bardzo romantyczne miejsce, które można polecić szczególnie zakochanym.

Foto: Chios Mavra Volia / G. Filippini, GNTO

Chios

Kolejna wyspa jest także miejscem w którym narodzili się najwięksi. Między innymi Pitagorasa (filozofa i matematyka), filozofa Epikura oraz astronoma Arystarcha z Samos. Wyspa Chios kryje w sobie wiele zabytków z czasów rzymian i greków. Jest to miejsce bardzo kolorowe i mogące nas zachęcić swoimi widokami.

Inuses

Jeśli szukamy jakiegoś odbicia to warto wspomnieć ten przykład. Inuses to nie jedna a aż dziewięć wysp, które są położone między Chios i półwyspem Azji Mniejszej. Jeśli poszukujemy miejsca bardzo spokojnego, nie obleganego turystycznie to Inuses spośród wszystkich propozycji jest najlepszym miejscem dla nas!

Advertisement