Foto: Lockheed Martin

Dzięki najnowszej informacji od NASA wiemy że do wyścigu transportowego dołączył nowy, solidny partner który zamierza pomóc realizować najważniejszy w historii ludzkości projekt samolotu ponaddźwiękowego. Wycofany już Concord będzie zastąpiony projektem o roboczej nazwie X-59.

Na ten moment robocza nazwa musi nam wystarczyć. Start projektu X-59 oznacza jednak to, iż powrócono do bardzo obiecującego tematu, który jakiś czas temu wygasł. Concord jak wiadomo miał wiele problemów technicznych. X-59 ma posiadać na swoim pokładzie wszystkie atuty Concorda, natomiast wszystkie jego błędy i wady mają zostać usunięte.

Jak wiadomo dla wszystkich projekt X-59 jest priorytetowy. Wszystko ze względu na możliwości biznesowe i nie tylko, jakie dawałby nowy samolot ponaddźwiękowy. Dystans 4 godzin z Nowego Jorku przy aktualnych 7 godzinach jest czymś, czego pragnie wielu ludzi poruszających się często na tej trasie.

Należy jednak pamiętać o cenach, które cały czas będą tylko dla garstki osób. Według najnowszych źródeł ceny biletów mają kosztować na tej trasie 7,5 tysiąca dolarów. Dla większości z nas jest to dużo i z pewnością pozostaniemy nadal przy standardowym czasie lotu.

Advertisement